International Diploma in Travel And Tourism - Ασύγχρονο
Προωθήστε την επαγγελματική σας εξέλιξη και ανοίξτε νέους ορίζοντες για επαγγελματική καταξίωση στον συνεχώς εξελισσόμενο κλάδο του τουρισμού, αποκτώντας την Διεθνώς Αναγνωρισμένη Πιστοποίηση «INTERNATIONAL DIPLOMA IN TRAVEL AND TOURISM».

Το πρόγραμμα απευθύνεται:

• Σε όλους τους εργαζόμενους στον κλάδο του Τουρισμού και σε όσους θέλουν να εργαστούν στον κλάδο του Τουρισμού.
  • Σε πτυχιούχους Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (και κολλεγίων) με καλή γνώση τουλάχιστον της Αγγλικής γλώσσας ή σε απόφοιτους δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης με τουλάχιστον 4ετή εμπειρία ως εργαζόμενοι στον Τουριστικό τομέα.
  • Σε ιδιοκτήτες μικρών και μεγάλων ξενοδοχειακών μονάδων και καταλυμάτων, ιδιοκτήτες τουριστικών γραφείων, αυτοαπασχολούμενους στον τουριστικό τομέα και εργαζόμενους ή δυνητικά εργαζόμενους στον τομέα της υποδοχής, της οργάνωσης, των κρατήσεων και της εξυπηρέτησης πελατών τουριστικών επιχειρήσεων.
  • Σε πτυχιούχους του οικονομικού κλάδου, ως πρόγραμμα μεταπτυχιακής εξειδίκευσης σε θέματα τουριστικής οικονομίας, τουριστικού management και marketing.

Προοπτικές Εργασίας

Ο τουρισμός υπολογίζεται ότι θα δημιουργήσει τουλάχιστον 220.000 θέσεις εργασίας -τις περισσότερες από κάθε άλλο κλάδο- μέσα στην επόμενη 10ετία (έρευνα ΣΕΒ - McKinsey).

To αρνητικό στοιχείο της «εποχικότητας» υπάρχουν πιθανότητες να ξεπεραστεί, καθώς βασικός στόχος της ακολουθούμενης πολιτικής είναι να διευρυνθεί η σεζόν και να διαφοροποιηθεί το προϊόν (ιατρικός, θρησκευτικός τουρισμός, αγροτουρισμός κ.λπ). Η ανάπτυξη έχει ήδη ξεκινήσει σε έναν κλάδο ο οποίος είναι «εντάσεως εργασίας». Δηλαδή, όσο αυξάνει η ζήτηση για το ελληνικό τουριστικό προϊόν, τόσο περισσότερες είναι και οι θέσεις που δημιουργούνται.

Τα στοιχεία του συστήματος «Εργάνη» (καταγραφής προσλήψεων και απολύσεων του υπουργείου Εργασίας) δείχνουν ότι οι προσλήψεις τους καλοκαιρινούς μήνες ξεπερνούν κατά χιλιάδες τις απολύσεις: μόνο τον Ιούλιο 2014, στο χώρο της εστίασης οι προσλήψεις ήταν 16.000 περισσότερες από τις αποχωρήσεις, ενώ στα καταλύματα υπήρξε θετική διαφορά 9.250 θέσεων. Από τη βάση δεδομένων του kariera.gr προκύπτει ότι μία αγγελία στον κλάδο του τουρισμού δέχεται 50% λιγότερα βιογραφικά από τον μέσο όρο της αγοράς (σ.σ. όσο πιο μικρή είναι η προσφορά βιογραφικών, τόσο περισσότερες οι πιθανότητες εξεύρεσης εργασίας).

Μπορείς να δουλέψεις στην Ελλάδα και στο εξωτερικό σε:

• Ταξιδιωτικά Γραφεία
  • Γραφεία Έκδοσης Εισιτηρίων
  • Ξενοδοχειακές Μονάδες
  • Επιχειρήσεις Παροχής Τουριστικών Υπηρεσιών (Ενοικιάσεις Αυτοκινήτων, Σκαφών, Αεροπλάνων)
  • Αεροπορικές Εταιρίες
  • Ναυτιλιακές Εταιρίες
ΑΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
Ώρες σεμιναρίου
Διάρκεια πρόσβασης
μέχρι 100 ώρες σε 120 ημέρες
Εκδήλωση Ενδιαφέροντος
Υποβολή
Η επαγγελματική εξέλιξη, είναι ένα από τα σημαντικότερα ζητήματα που απασχολούν σήμερα εκατοντάδες χιλιάδες πτυχιούχους ΑΕΙ/ΤΕΙ, ο συνδυασμός του υψηλού μορφωτικού επιπέδου σε συνδυασμό με τις γνώσεις και δεξιότητες που θα αποκτήσουν στον κλάδο του Τουρισμού, ανοίγει νέους δρόμους επαγγελματικής καταξίωσης.

Οι θεματικές ενότητες του προγράμματος είναι οι κάτωθι:

• Εισαγωγή στον Τουρισμό
  • Κανόνες συμπεριφοράς και εμφάνισης στον τουρισμό
  • Εκπαίδευση υποδοχής
  • Εξυπηρέτηση πελατών
  • Διαχείριση παραπόνων
  • Τηλεφωνική επικοινωνία
  • Κρατήσεις
  • Έκδοση εισιτηρίων
  • Τεχνικές αύξησης πωλήσεων
  • Οργάνωση Συνεδρίων & Εκθέσεων
  • Ηλεκτρονικό Εμπόριο στον Τουρισμό

H Εγγραφή σας μπορεί να πραγματοποιηθεί ως εξής:

- Μέσω του webinar.edu.gr

Έχοντας επισκεφτεί το σελίδα του σεμιναρίου που σας ενδιαφέρει, πατήστε το κουμπί “ΑΓΟΡΑ” ώστε να μπει το συγκεκριμένο σεμινάριο στο καλάθι αγορών. Έπειτα πηγαίνετε στο καλάθι αγορών και ολοκληρώστε την παραγγελία σας αποφασίζοντας τον τρόπο πληρωμής.

Συγκεκριμένα μπορείτε να πληρώσετε με ένα από τους παρακάτω τρόπους:

1. Χρεωστική/Πιστωτική Κάρτα
  2. Paypal
  3. Μετρητά (Δίνεται αυτή η επιλογή μόνο αν μπορείτε να μας επισκεφτείτε στα γραφεία μας)
  4. Τραπεζική Κατάθεση

- Μέσω του Εκπαιδευτικού Ομίλου dp studies

Η πληρωμή του σεμιναρίου μέσω του Εκπαιδευτικού Ομίλου dp studies, μπορεί να γίνει με τους παρακάτω τρόπους:

1. Με κατάθεση στον λογαριασμό του dp studies στην τράπεζα με στοιχεία:
  • Τράπεζα: Eurobank
  • Δικαιούχος: Εκπαιδευτικός Όμιλος dp studies Ε.Ε.
  • Αριθμός Λογαριασμού: 0276.25.0200674123
  • ΙΒΑΝ Λογαριασμού: GR6702602760000250200674123

Μόλις πραγματοποιήσετε την κατάθεση, αποστείλετε το καταθετήριο με email στο [email protected] και τηλεφωνήστε στο dp studies (2810.24.00.24, 2810.313.603) ώστε να επιβεβαιώσετε ότι έχει ολοκληρωθεί η εγγραφή σας.

1. Επιτόπου στα γραφεία του dp studies με μετρητά
  2. Επιτόπου στα γραφεία του dp studies με Χρεωστική/Πιστωτική Κάρτα
Τηλεφωνήστε μας μετά την αγορά του σεμιναρίου

Μόλις ολοκληρώσετε την αγορά του σεμιναρίου, τηλεφωνήστε μας για να σας δώσουμε πρόσβαση στην πλατφόρμα των μαθημάτων.

Τηλέφωνα επικοινωνίας: 2810.285.627, 2810.24.00.24
cart side close
cart icon
Το Καλάθι μου
Υπάρχουν  0 στοιχείο(α)  στο καλάθι σας.
Το καλάθι σας δεν έχει επιλεγμένα προϊόντα
Σύνολο: 0,00 €